Spargatori de cabinete medicale, prinsi in flagrant de "mascati"
0Doi barbati, care s-au specializat in furtul din cabinete medicale, au fost prinsi, ieri dimineata, la Timisoara, de luptatorii DPIR. "Mascatii" au fost anuntati, la ora 3,15, ca doi indivizi au iesit
Doi barbati, care s-au specializat in furtul din cabinete medicale, au fost prinsi, ieri dimineata, la Timisoara, de luptatorii DPIR. "Mascatii" au fost anuntati, la ora 3,15, ca doi indivizi au iesit cu bagaje voluminoase dintr-un cabinet medical aflat pe Calea Sagului nr. 1. Politistii au reusit sa-i gaseasca pe cei doi in zona strazii Resita, in timp ce carau bunurile furate cu bicicletele. Suspectii au incercat sa fuga, dar au fost prinsi in scurt timp de "mascati". In bagajele lui Molnar Iuliu Stefan, de 43 de ani, din Arad, si ale lui Anderko Istvan Zoltan, de 20 de ani, din Covasna, au fost descoperite o casa de marcat, un aspirator, un ceas vechi cu pendula, o aeroterma si alte bunuri. Cei doi au recunoscut ca in urma cu zece zile au pradat un alt cabinet medical, de unde au furat un televizor color si aparatura medicala. Suspectii au fost retinuti sub acuzatia de furt calificat.























































