Soldatii nostri stau departe de front, la dispozitia americanilor

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Cei 15 militari din compania de decontaminare nucleara, bacteriologica si chimica, reprezentand contributia romaneasca la razboiul din Irak, nu au primit, inca, nici o misiune in teatrul de

Cei 15 militari din compania de decontaminare nucleara, bacteriologica si chimica, reprezentand contributia romaneasca la razboiul din Irak, nu au primit, inca, nici o misiune in teatrul de operatiuni. Generalul Mihail Popescu, seful Statului Major General, a anuntat, ieri, ca soldatii nostri se afla la Doha, in Qatar, la dispozitia comandantilor americani. "Eventualele misiuni depind de modul de ducere a razboiului. Daca nu se vor folosi gaze toxice, s-ar putea ca nici macar toata compania de 55 de militari, aflata la Timisoara, sa nu ajunga acolo", a spus generalul Popescu. Acesta a opinat ca inspectia militara americana la Spitalul de Urgenta din Constanta a fost intreprinsa pentru sanatatea soldatilor US Army de la Mihail Kogalniceanu, si nu pentru a aduce in Romania raniti din Irak: "N-am primit nici o solicitare pentru cei de pe front".

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite