Rugbist stelist, decedat intr-un accident rutier
0Sportivul Iancu Antoniu Mirancea, component al echipei de rugby CS Steaua Bucuresti, a decedat, duminica, in jurul orei 21,30, intr-un accident rutier petrecut pe DN 1, pe raza localitatii Balotesti.
Sportivul Iancu Antoniu Mirancea, component al echipei de rugby CS Steaua Bucuresti, a decedat, duminica, in jurul orei 21,30, intr-un accident rutier petrecut pe DN 1, pe raza localitatii Balotesti. Potrivit unor surse din cadrul Politiei, Mirancea, in varsta de 20 de ani, conducea un autoturism Skoda Octavia pe DN 1, dinspre Bucuresti spre Ploiesti. Tanarul tocmai primise cadou masina din partea tatalui sau si voia sa o testeze. Cand a ajuns in comuna Balotesti, din cauza vitezei excesive, el a pierdut controlul autoturismului, care a iesit de pe sosea si s-a izbit de un copac. Din cauza impactului, masina s-a rupt in doua, o parte fiind aruncata la o distanta de aproximativ 20 de metri de cealalta. Soferul a murit pe loc, iar Adrian P., in varsta de 21 de ani, pasager pe locul din dreapta fata a autoturismului, a fost transportat la Spitalul Clinic de Urgenta Floreasca din Capitala, unde a murit, insa, dupa aproximativ trei ore. Rugbistul provenea de la Scoala Sportiva Steaua si a devenit component al echipei de seniori a clubului din bulevardul Ghencea in anul 2003. Mirancea a fost component al selectionatei nationale de tineret a Romaniei. El a jucat o repriza, sambata, in partida dintre Steaua si formatia Contor Zenner Arad, scor 50-5.























































