"Războiul de Independenţă", la Muzeul Bucureşti

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Muzeul Municipiului Bucureşti deschide, vineri, 20 aprilie, la ora 12.00, expoziţia "România în anii Războiului de Independenţă 1877-1878". Expoziţia cuprinde peste 200 de piese

Muzeul Municipiului Bucureşti deschide, vineri, 20 aprilie, la ora 12.00, expoziţia "România în anii Războiului de Independenţă 1877-1878". Expoziţia cuprinde peste 200 de piese reprezentând litografii, arme albe şi de foc, artă plastică şi decorativă, hărţi şi planuri, medalistică şi numeroase accesorii. Multe dintre obiectele expuse au aparţinut unor personalităţi ca principesa Elisabeta, Carol I şi I.C. Bratianu.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite