Premierul, ingrijorat ca mafia drogurilor intra in politica

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Premierul Adrian Nastase a cerut ieri Politiei sa se implice mai mult in combaterea traficului de droguri. El a cerut acest lucru cu ocazia inaugurarii unui centru de plasament pentru minori din

Premierul Adrian Nastase a cerut ieri Politiei sa se implice mai mult in combaterea traficului de droguri. El a cerut acest lucru cu ocazia inaugurarii unui centru de plasament pentru minori din sectorul 5 al Capitalei. "Cei care fac trafic de droguri ar trebui sa fie pedepsiti cel mai dur, pentru ca afecteaza sanatatea organismului public al institutiilor dintr-o tara", a spus Nastase. "Politia trebuie sa desfasoare actiuni dure de pedepsire a celor care vor sa foloseasca Romania pentru traficul de droguri, sa aratam astfel ca tara noastra este una protejata. Noi am atras atentia in anii trecuti ca, daca nu reducem traficul de droguri, vom deveni o tara de consum. Am trecut insa de prima faza. Trebuie sa ne ferim, sa nu ajungem in a treia faza si cea mai periculoasa, cand traficul de droguri devine o industrie cu ramificatii politice", a avertizat Nastase.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite