Paul Dobre: PLD este un partid de oameni odihniţi
Liderul PNL Galaţi, secretarul de stat Victor Paul Dobre, a declarat azi că PLD include mulţi oameni odihniţi şi că Gheorghe Flutur se exprimă bucolic, în replică la afirmaţia
Liderul PNL Galaţi, secretarul de stat Victor Paul Dobre, a declarat azi că PLD include mulţi oameni odihniţi şi că Gheorghe Flutur se exprimă bucolic, în replică la afirmaţia liberal-democratului, care a spus că aşteaptă nunta anului dintre PNL şi PSD.
"Gheorghe Flutur se exprimă bucolic. A trecut prin multe - aviara... PLD este un partid de oameni odihniţi", a declarat Victor Paul Dobre, secretar de stat în Ministerul Internelor şi Reformei Administrative (MIRA).
Dobre fusese rugat să comenteze afirmaţia făcută, azi dimineaţă, la Galaţi, de preşedintele executiv al PLD, Gheorghe Flutur, care a spus că, în curând, va avea loc nunta anului între PNL şi PSD.
"Această nuntă a anului între PNL şi PSD, care noi estimăm că va avea loc în această toamnă, este inevitabilă pentru că populaţia României s-a prins", a declarat Flutur. În opinia liderului liberal-democrat, moţiunea de cenzură ar fi susţinută de preşedintele onorific al PSD, Ion Iliescu, şi ar servi atât interesele PSD, cât şi pe cele ale preşedintelui PNL, Călin Popescu Tăriceanu.
"S-ar putea ca Guvernul Tăriceanu III să fie o variantă susţinută de patriarhul stângii, Ion Iliescu. După cum am mai spus, anunţata moţiune de cenzură a PSD este paşaportul lor de intrare la guvernare pe uşa din dos. Ei vor dori să fie la guvernare când vin primele alegeri, să îi găsească la butoane, şi atunci vom asista la un Guvern Tăriceanu III în care PSD, probabil, va cere ministerele care primesc fonduri europene, în primul rând. Totodată, această moţiune îi este folositoare, bănuiesc, şi lui Călin Popescu Tăriceanu pentru a se justifica în faţa propriului partid de ce intră la guvernare cu socialiştii", a afirmat azi preşedintele executiv al PLD, Gheorghe Flutur.





















































