Loteria armelor, în Bosnia
0Electrocasnice şi scutere, la schimb cu mitraliere şi aruncătoare de grenade
Autorităţile bosniace au demarat o nouă campanie menită să îi determine pe cetăţeni să predea armamentul deţinut ilegal, promiţându-le că, dacă se conformează, vor fi înscrişi într-o loterie cu premii constând în obiecte electrocasnice şi scutere, informează BBC. În Bosnia-Herţegovina există încă numeroase arme aflate în proprietatea cetăţenilor, după războiul din anii '90.























































