Lăudat de preşedinte, reclamat pentru abuz

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Mihai Ionac, managerul Spitalului Judeţean Timişoara, a fost reclamat de mai mulţi medici ai Clinicii de Chirurgie I pentru abuz în serviciu. Managerul, lăudat de preşedintele Traian Băsescu la

Mihai Ionac, managerul Spitalului Judeţean Timişoara, a fost reclamat de mai mulţi medici ai Clinicii de Chirurgie I pentru abuz în serviciu. Managerul, lăudat de preşedintele Traian Băsescu la vizita sa de săptămâna trecută, este acuzat că pentru a obţine o aprobare de funcţionare pentru o clinică de chirurgie vasculară periferică a prezentat Ministerului Sănătăţii o altă locaţie decât cea reală. Surse din minister ne-au declarat că de la MS a plecat către Direcţia de Sănătate Publică Timiş un ordin prin care se cerea un control amănunţit la spital, tocmai ca urmare a unor acuzaţii punctuale la adresa conducerii. Termenul de predare către ministrul sănătăţii a raportului de verificare este data de 5 decembrie. Concluziile vor spune dacă aceste acuzaţii se confirmă sau se infirmă. (V.P.)

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite