Ion Iliescu se ocupa, din nou, de ape

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Presedintele Ion Iliescu, revenit, ieri, la Palatul Cotroceni, dupa concediu, si-a programat pentru astazi, la ora 9,30, la Palat, o intalnire cu ministrii Mediului, Petru Lificiu, Administratiei

Presedintele Ion Iliescu, revenit, ieri, la Palatul Cotroceni, dupa concediu, si-a programat pentru astazi, la ora 9,30, la Palat, o intalnire cu ministrii Mediului, Petru Lificiu, Administratiei Publice si Locale, Octav Cozmanca, si directorii Regiei Apelor si INMH, pentru a fi informat in legatura cu inundatiile din ultimele doua saptamani. Pentru ca este vorba de o chestiune "de interes national", dupa cum declara purtatorul de cuvant Corina Cretu, Ion Iliescu ii va invita pe 28 august pe primul-ministru Adrian Nastase si ministrii de resort la o consfatuire privind programul national de amenajare a bazinelor hidrografice. Este posibil ca, saptamana viitoare, seful statului sa se deplaseze la Facaeni, Ialomita, unde furtuna de saptamana trecuta a omorat trei oameni.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite