In Neptun, unele restaurante au refuzat servirea turistilor
0Pentru turistii statiunii Neptun repartizati sa serveasca masa la unul din restaurantele "Caraiman", "Romanta" si "Craiova", ziua de marti nu poate fi uitata usor. Si aceasta, din cauza unei hotarari
Pentru turistii statiunii Neptun repartizati sa serveasca masa la unul din restaurantele "Caraiman", "Romanta" si "Craiova", ziua de marti nu poate fi uitata usor. Si aceasta, din cauza unei hotarari a societatilor care administreaza restaurantele de a refuza servirea cinei persoanelor care detineau bonuri valorice de masa. Decizia a venit in urma unei constatari a sefului complexului "Romanta", care a avut unele suspiciuni la bonurile cu valori mari care circulau in reteaua turistica. Anuntate imediat, organele de politie au inceput cercetarile, cunoscandu-se faptul ca aceste bonuri circula in statiunile de pe litoral de multa vreme. Ministrul Turismului, aflat pe litoral, a fost anuntat de acest incident, ieri dupa-amiaza convocand o sedinta cu toti factorii de decizie in vederea unei solutii care sa nu afecteze turistii. Este cunoscut faptul ca marea majoritate a turistilor sunt oameni cu venituri modeste, veniti cu bilete prin sindicat si care au facut eforturi mari pentru a-si petrece cu familia cateva zile de odihna. Sositi aici, pe litoral, au fost pusi intr-o situatie destul de delicata, de a merge in alte localuri pentru servirea mesei si pe care trebuiau s-o achite contra cost, in conditiile in care fiecare familie si-a planificat bugetul de vacanta. De asemenea, ieri dimineata, masura respectiva fusese revocata. La pranz insa, aceasta reintrase in vigoare la cele trei unitati, lumea devenind tot mai iritata si nemultumita. Ieri dupa-amiaza conducerea societatilor respective a luat hotararea retragerii definitive de pe piata a acestor bonuri, masa putand fi servita printr-un cont deschis la unul din localurile respective. Crisan Andreescu























































