Florin Georgescu il socoteste pe Oprisan negustor cinstit
0Florin Georgescu considera ca Marian Oprisan, contestatul lider de Vrancea al PSD, este un om curat, deoarece organele abilitate nu l-au sanctionat, negasind nici un act ilegal. Fostul ministru de
Florin Georgescu considera ca Marian Oprisan, contestatul lider de Vrancea al PSD, este un om curat, deoarece organele abilitate nu l-au sanctionat, negasind nici un act ilegal. Fostul ministru de Finante a precizat ca este nevoie sa se faca intotdeauna o distinctie intre ceea ce este inoportun, ineficient si ilegal. "De multe ori, exista lucruri care sunt legale, dar care sunt ineficiente sau inoportune", a cugetat adanc Florin Georgescu. El spune ca partidul si organele abilitate le sanctioneaza doar pe cele ilegale, in timp ce restul sunt sanctionate de electorat. Din aceasta perspectiva a privit si cazul Marian Oprisan, care, desi s-a aflat in atentia presei ca autor al unor acte ilegale, nu a fost incriminat de nici o institutie de specialitate a statului. "In ceea ce-l priveste pe Marian Oprisan, multe sesizari puse in sarcina sa, care apar ca ilegale, s-au dovedit a fi eficiente sau oportune si nici una nu a fost ilegala", a spus vicepresedintele PSD, adaugand ca totusi masurile au fost luate in acest caz prin inlaturarea lui Marian Oprisan de la sefia organizatiei Vrancea.























































