Florin Georgescu il socoteste pe Oprisan negustor cinstit

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Florin Georgescu considera ca Marian Oprisan, contestatul lider de Vrancea al PSD, este un om curat, deoarece organele abilitate nu l-au sanctionat, negasind nici un act ilegal. Fostul ministru de

Florin Georgescu considera ca Marian Oprisan, contestatul lider de Vrancea al PSD, este un om curat, deoarece organele abilitate nu l-au sanctionat, negasind nici un act ilegal. Fostul ministru de Finante a precizat ca este nevoie sa se faca intotdeauna o distinctie intre ceea ce este inoportun, ineficient si ilegal. "De multe ori, exista lucruri care sunt legale, dar care sunt ineficiente sau inoportune", a cugetat adanc Florin Georgescu. El spune ca partidul si organele abilitate le sanctioneaza doar pe cele ilegale, in timp ce restul sunt sanctionate de electorat. Din aceasta perspectiva a privit si cazul Marian Oprisan, care, desi s-a aflat in atentia presei ca autor al unor acte ilegale, nu a fost incriminat de nici o institutie de specialitate a statului. "In ceea ce-l priveste pe Marian Oprisan, multe sesizari puse in sarcina sa, care apar ca ilegale, s-au dovedit a fi eficiente sau oportune si nici una nu a fost ilegala", a spus vicepresedintele PSD, adaugand ca totusi masurile au fost luate in acest caz prin inlaturarea lui Marian Oprisan de la sefia organizatiei Vrancea.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite