Doi barbati cu arsuri grave si o casa distrusa, dupa explozia unei butelii
0Doi barbati din localitatea Sibiel, judetul Sibiu, au suferit arsuri grave, miercuri noaptea, dupa ce casa in care se aflau a luat foc in urma exploziei unei butelii. Gheorghe Neamtu (70 de ani) era
Doi barbati din localitatea Sibiel, judetul Sibiu, au suferit arsuri grave, miercuri noaptea, dupa ce casa in care se aflau a luat foc in urma exploziei unei butelii. Gheorghe Neamtu (70 de ani) era angajat sa aiba grija de casa care urma sa fie transformata in pensiune turistica. Miercuri seara, acesta, impreuna cu Nicolae Dobos (49 de ani), un prieten al sau, au incercat sa schimbe butelia de la un aragaz, insa a avut loc o scurgere de gaze, care a dus la o explozie puternica, intreaga casa arzand in urma incendiului produs. Pana la sosirea pompierilor militari, localnicii au intervenit pentru stingerea flacarilor. "Am fost anuntati ca arde o casa. Ajunsi la fata locului, am constatat ca au fost scapari de gaze de la o butelie, s-a produs explozie si casa a fost cuprinsa de flacari", a declarat plutonierul major Ioan Margarit, din cadrul Grupului de Pompieri Sibiu. Cei doi barbati aflati in casa in momentul exploziei au suferit arsuri grave pe maini si pe fata. Acestia au fost transportati la Spitalul Judetean Sibiu si internati la Sectia de Chirurgie Plastica.























































