Citiţi mâine în „Expert Imobiliar“!

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Nu rataţi “Expert Imobiliar”, supliment de 16 pagini care se difuzează gratuit, împreună cu ziarul “Adevărul” din fiecare zi de marţi a săptămânii! Iată ce veţi putea citi, mâine, în suplimentul nostru:

Locuinţele nu se mai vând nici la preţul din 2007. Trendul ieftinirii apartamentelor vechi continuă. Luna trecută, cinci oraşe de provincie s-au înscris pe lista scăderilor de preţ. În Bucureşti, sumele solicitate de proprietari au revenit la nivelul din urmă cu doi ani. Noile oferte nu sunt însă suficiente pentru a debloca tranzacţiile.

Sudul, polul celor mai ieftine case. Comparativ cu anul trecut, preţurile imobilelor de la periferia Capitalei au scăzut cu procente cuprinse între 30 şi 60%. O vilă în Popeşti-Leordeni costă 100.000 de euro.

Romeo Căzănescu, directorul Conarg Real Estate, mizează pe livrarea înainte de termen a complexului Răsărit de Soare. Închirierea este o alternativă la lipsa cumpărătorilor.

Costa del Sol, magnet pentru investitori. Preţul unei garsoniere într-una dintre cele mai căutate zone turistice ale Europei ajunge la un nivel comparabil cu cel din Bucureşti: 50.000 de euro.

Cartierul bucureştean Sălăjan atrage developerii prin infrastructură. Inaugurarea unei noi linii de metrou, spaţii de joacă, locuri de parcare bine amenajate - acestea sunt doar câteva dintre motivele pentru care zona a devenit atractivă.

Producţia de adezivi, pe „hold“. În 2008, în raport cu cererea, oferta de adezivi era prea mică. Anul acesta, situaţia s-a inversat. Comenzile au demarat de-abia în această lună.

Insolvenţa, soluţie în vremuri tulburi. După de a evitat falimentul prin declararea stării de insolvenţă, producătorul de plăci ceramice Delta Design îşi continuă expansiunea.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite