Americanii de la Constanta n-au incredere in medicii romani

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un soldat american de la baza aeriana Mihail Kogalniceanu a fost supus, joi, unor investigatii medicale in ambulatoriul de specialitate al Spitalului de Urgenta Constanta, pentru ca avea o mana

Un soldat american de la baza aeriana Mihail Kogalniceanu a fost supus, joi, unor investigatii medicale in ambulatoriul de specialitate al Spitalului de Urgenta Constanta, pentru ca avea o mana fracturata. Locotenentul Chris Watt, purtatorul de cuvant al fortelor americane de la Mihail Kogalniceanu, a declarat ca soldatul s-a accidentat in urma cu sase saptamani in Statele Unite, iar dupa ce a ajuns la baza aeriana din Mihail Kogalniceanu si i-a fost scos ghipsul, durerile din brat au persistat. Chris Watt a adaugat ca soldatul ranit nu face parte dintre militarii care stau la baza aeriana, ci este in trecere pe la Mihail Kogalniceanu, fiind investigat la Spitalul de Urgenta pentru ca la baza aeriana nu exista aparatura de radiologie. Dr. Mihai Mataranga, medic ortoped, a precizat ca soldatul avusese la mana dreapta o fractura si ca nu parea sa aiba complicatii. El a spus ca nu a vazut radiografia pentru ca americanii au preferat sa o citeasca medicii de la baza si sa stabileasca ei diagnosticul si tratamentul.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite