Ajutoare mai mari pentru încălzire din 2007

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Subvenţiile acordate producătorilor de energie termică se sistează din prima zi a anului viitor. Ministerul Muncii s-a gândit la mărirea plafonului de ajutor pentru încălzire acordat

Subvenţiile acordate producătorilor de energie termică se sistează din prima zi a anului viitor. Ministerul Muncii s-a gândit la mărirea plafonului de ajutor pentru încălzire acordat populaţiei, concomitent cu subvenţionarea combustibilului. Reprezentanţii Consiliului Naţional al Vârstnicilor nu sunt de acord cu subvenţionarea combustibilului şi sunt de părere că numai utilizatorii ar trebui să beneficieze de ajutor. Ministrul Gheorghe Barbu a explicat că "fără măsura de subvenţionare a combustibilului, o familie care câştigă, de exemplu, 200 RON şi consumă 2,5 gigacalorii pe lună va plăti numai pentru încălzire 100 RON".

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite