Adrian Nastase inaugureaza un centru pentru copiii fara case
0Premierul Adrian Nastase a participat ieri, alaturi de primarul PSD al sectorului 5, Daniel Vanghelie, la inaugurarea centrului de plasament pentru copiii strazii din cartierul Ferentari. Vadit
Premierul Adrian Nastase a participat ieri, alaturi de primarul PSD al sectorului 5, Daniel Vanghelie, la inaugurarea centrului de plasament pentru copiii strazii din cartierul Ferentari. Vadit emotionat, incurcand paronime precum "familial" si "familiar", primarul Vanghelie, initiatorul actiunii, a turuit din prezentarea oficiala, intr-un ritm alert, "noua conceptie", "principiile", "obiectivele" si "grupul tinta". Unul dintre "obiective" a sunat in gura lui Vanghelie cam asa: "Accelerarea procesului de reintegrare familiara sau intr-un mediu cat mai apropiat de cel familial pentru copiii strazii." Discursul sau, care s-a dorit unul liber, insotit de o prezentare in format electronic, a fost primit cu zambete de intelegere de catre premier, care a fost bombardat cu multumiri pentru sprijin si cu asigurari ca totul se desfasoara conform programului Cabinetului Adrian Nastase.























































