Un tren în care se aflau şase persoane a luat foc în mers, în zona staţiunii Neptun; conductorul a fost rănit

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Tren în flăcări în zona Neptun FOTO Captura Youtube
Tren în flăcări în zona Neptun FOTO Captura Youtube

Un automotor în care se aflau şase persoane a luat foc în mers, în zona Neptun, conductorul suferind arsuri pe mâini şi faţă. Din primele informaţii, incendiul ar fi fost cauzat de un scurtciruit.

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Dobrogea, pompierii au fost solicitaţi să intervină, marţi seară, în zona staţiunii Neptun, la un incendiu izbucnit la un automotor. 

Trei autospeciale s-au deplasat de la Staţia Mangalia şi au reuşit să stingă focul în aproximativ o jumătate de oră.

În automotor se aflau şase persoane, dintre care patru călători, mecanicul şi conductorul.

În urma incendiului, conductorul a fost rănit, cel mai probabil în încercarea de a stinge focul. El a suferit arsuri pe mâini şi pe faţă, fiind transportat la spital cu o ambulanţă.

Flăcările au distrus automotorul în totalitate. Cel mai probabil cauza izbucnirii focului a fost un scurtcircuit, potrivit reprezentanţilor ISU.

Evenimente

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite