Trei dintre românii morţi în cutremurul din Italia au fost repatriaţi, urmând a fi înmormântaţi marţi

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Înmormântarea celor trei români va avea loc marţi la cimitirul Calea Şagului din Timişoara, după ce trupurile neînsufleţite au fost aduse luni cu o aeronavă Carpatair pe Aeroportul din Timişoara.

Darinca Mirandolina Bobu, Laurenţiu Ghiorceanu şi Antonio, băieţelul lor de cinci luni, au murit în urma cutremurului din Italia. Cei trei erau din comuna Sânandrei, judeţul Timiş, iar ambii au câte un copil din căsnicii anterioare. Trupurile lor au fost aduse, luni, pe Aeroportul Traian Vuia din Timişoara, cu o aeronavă Carpatair.

La aeroport, trupurile celor trei au fost preluate, direct de pe pistă, de două maşini de pompe funebre.

Cinci români şi-au pierdut vieţile în cutremurul din Italia.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite