Au tăiat uşa metalică a blocului pentru a scoate sicriul mamei lui Traian Băsescu

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Sicriul Elenei Băsescu
Sicriul Elenei Băsescu

O echipă de muncitori s-a chinuit timp de o oră să taie o parte din uşa metalică a blocului în care locuia Elena Băsescu, mama preşedintelui, pentru că sicriul achiziţionat de familie este prea mare

Mama preşedintelui Traian Băsescu, Elena, a decedat în jurul orei 14.00. Decesul a fost confirmat pentru Adevărul de Seară Constanţa de fratele preşedintelui, Mircea Băsescu.

Preşedintele Traian Băsescu, aflat la Bruxelles, se va întoarce în această seară în România cu un avion de linie. Soţia sa, Maria Băsescu, a ajuns deja la Constanţa pentru a se ocupa de funerariile soacrei sale.

Mama preşedintelui, Elena Băsescu (81 de ani), suferea de Alzheimer şi locuia într-un apartament din cartierul Km 4 - 5 din Constanţa.

Elena Basescu
Evenimente

Top articole

Partenerii noștri

image
digisport.ro

Ultimele știri
Cele mai citite