Amenzi de miliarde în "Fâşia Gaza"
0Comisarii Gărzii Financiare Timiş au aplicat, de la începutul lunii februarie a anului 2006, amenzi totalizând 1,4 miliarde de lei vechi şi au dispus confiscarea unor produse, fără acte de
Comisarii Gărzii Financiare Timiş au aplicat, de la începutul lunii februarie a anului 2006, amenzi totalizând 1,4 miliarde de lei vechi şi au dispus confiscarea unor produse, fără acte de provenienţă, în valoare de aproape 500 RON. Au fost sancţionaţi peste 50 de agenţi economici din Timişoara, a căror activitate s-a desfăşurat în centrele comerciale din locul numit "Fâşia Gaza" şi în cele pentru desfacerea legumelor şi fructelor. Printre mărfurile confiscate se numără: materiale birotice, covoare, usturoi, cartofi, dar şi ţigări netimbrate. Acţiunea derulată de lucrătorii Comisariatului Regional Timiş a vizat, în primul rând, atragerea economiei subterane la suprafaţă şi contracararea evaziunii fiscale.























































