A 21-a victimă a "războiului cuţitelor"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un adolescent în vârstă de 18 ani, înjunghiat mortal joi seara la Londra, a devenit cea de-a 21-a victimă a unei arme albe, în capitala Marii Britanii, de la începutul acestui an. Incidentul

Un adolescent în vârstă de 18 ani, înjunghiat mortal joi seara la Londra, a devenit cea de-a 21-a victimă a unei arme albe, în capitala Marii Britanii, de la începutul acestui an. Incidentul intervine la scurt timp după ce Ministerul britanic de Interne (Home Office) a publicat primele statistici referitoare la omorurile comise cu arme albe. În 2007 au fost înregistrate 22.151 de plângeri privind atacurile cu arme albe, Londra fiind fruntaşă, cu 7.049 de plângeri depuse.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite