Sony iese de pe piaţa monitoarelor

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

sector se explică prin profiturile reduse obţinute, ultima mişcare urmând să aibă loc lunile acestea, odată cu introducerea câtorva modele din seria G. Începând cu decembrie, Sony va

sector se explică prin profiturile reduse obţinute, ultima mişcare urmând să aibă loc lunile acestea, odată cu introducerea câtorva modele din seria G. Începând cu decembrie, Sony va întrerupe fabricarea acestor echipamente, anul 2007 fiind practic ultimul în care ele vor mai putea fi achiziţionate. Pe piaţa monitoarelor LCD, compania s-a aflat pe locul al zecelea în anul 2005, vânzând cu puţin peste 3 milioane de unităţi. Sub conducerea lui Howard Stringer, primul CEO al companiei ce nu provine din Japonia, Sony se află în plin proces de restructurare, fiind aşteptate şi alte mişcări surprinzătoare din partea gigantului japonez.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite