Pensii mai mari pentru grupele I şi II
0Punctul de pensie pentru românii încadraţi în grupele unu şi doi de muncă va creşte de la 1 ianuarie 2009, potrivit unei legi adoptate ieri de Camera Deputaţilor. Legea prevede o creştere de
Punctul de pensie pentru românii încadraţi în grupele unu şi doi de muncă va creşte de la 1 ianuarie 2009, potrivit unei legi adoptate ieri de Camera Deputaţilor. Legea prevede o creştere de 50% a punctului de pensie pentru cei încadraţi în grupa I de muncă şi o creştere de 25% pentru cei din grupa a II-a de muncă.























































