Pensii mai mari pentru grupele I şi II

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Punctul de pensie pentru românii încadraţi în grupele unu şi doi de muncă va creşte de la 1 ianuarie 2009, potrivit unei legi adoptate ieri de Camera Deputaţilor. Legea prevede o creştere de

Punctul de pensie pentru românii încadraţi în grupele unu şi doi de muncă va creşte de la 1 ianuarie 2009, potrivit unei legi adoptate ieri de Camera Deputaţilor. Legea prevede o creştere de 50% a punctului de pensie pentru cei încadraţi în grupa I de muncă şi  o creştere de 25%  pentru cei din grupa a II-a de muncă.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite