Oficiile poştale vor fi închise de Crăciun şi de Revelion
0Subunităţile poştale nu vor avea program de lucru în zilele de 25 şi 26 decembrie 2008, respectiv 1 şi 2 ianuarie 2009, informează un comunicat al Poştei Române.
În zilele de 24 şi 31 decembrie 2008 toate subunităţile poştale unde se lucrează în două schimburi vor fi deschise pentru public pana la ora 17:00, iar unde se lucrează într-un singur schimb vor avea program normal.
În zilele de 27 decembrie 2008 şi 3 ianuarie 2009, subunităţile poştale vor funcţiona după programul normal de sâmbătă.
Presa apărută în perioada 25-28 decembrie 2008 va fi distribuită în data de 29 decembrie 2008, iar cea apărută în perioada 1-4 ianuarie 2009 se va distribui în data de 5 ianuarie 2009.























































