Voluntari – FCSB, sufocant sub ochii lui Becali: răsturnare spectaculoasă de scor după pauză VIDEO

0

FCSB a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 2-1 (0-1), joi seara, în deplasare, în ultimul meci din etapa a 28-a a Superligii de fotbal.

Gigi Becali, patron FCSB

Gazdele au început bine şi au reuşit să deschidă scorul prin Andrei Dumiter (16), fost jucător al formaţiei FCSB. Liderul a ieşit bine de la vestiare după pauză şi a reuşit să întoarcă rezultatul prin dubla lui Florinel Coman (48, 54), în primele zece minute.

Nicolae Dică nu are nicio victorie ca antrenor al echipei ilfovene, bilanţul său fiind până acum de două egaluri şi trei eşecuri. FC Voluntari a ajuns la nouă etape consecutive fără victorie, trei egaluri şi şase înfrângeri.

VEZI REZUMATUL MECIULUI VOLUNTARI - FCSB

Superliga 2023-2024, etapa a 29-a (penultima)

Joi (ultimele trei meciuri din etapa a 28-a)

16. Botoșani 28 3 11 14 30-51 20

*Locurile 1-6 intră în play-off (tur-retur, în total 10 etape).

*Locurile 7-16 vor continua în play-out (manșă unică, în total 9 etape).

*Locul 1 din play-off participă în Liga Campionilor, iar locurile 2 și 3 din play-off, în Europa Conference League.

*Locul 3 din play-off va juca baraj cu câștigătoarea barajului dintre locurile 1 și 2 din play-out pentru un loc în Europa Conference League.

*Locurile 9 și 10 din play-out retrogradează direct. Locurile retrogradabile 7/8 din play-out joacă baraj cu locurile 3/4 din Liga 2.