VIDEO Olanda a umilit Germania în Liga Naţiunilor. Prima victorie din istorie pentru Gibralatar

0

Reprezentativa Germaniei a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-0, de selecţionata Olandei, într-un meci contând pentru grupa 1 a Seriei A a Ligii Naţiunilor.

Golurile au fost marcate de Van Dijk, în minutul 30, Depay (87) şi Wijnaldum (90+3).

În Seria B,grupa 4, Irlanda şi Danemarca au remizat, scor 0-0, în timp ce Seria C, grupa 3, Bulgaria a învins Cipru, scor 2-1.

Tot sâmbătă, în Seria C, grupa 4, Macedonia a învins Liechstenstein, scor 4-1.

Reprezentativa Gibraltarului a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0, selecţionata Armeniei, în grupa 4 din Seria D a Ligii Naţiunilor. Este prima victorie pentru Gibraltar într-o competiţie oficială.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Joseph Luis Chipolina, în minutul 50, din penalti. În 2014, Gibraltar era membru UEFA. Federaţia din Gibraltar a devenit membru FIFA în 2016.

Tot sâmbătă, în Seria C, grupa 3, Norvegia a învins Slovenia, scor 1-0.

În Seria D, grupa 1, Georgia a învins Andorra, scor 3-0, iar Letonia şi Kazahstan au remizat, scor 1-1.

Rezumatul partidei Olanda - Germania 3-0