VIDEO Lacrimi şi frustrare! Imagini răvăşitoare cu tricolorii plângând în hohote la finalul meciului cu Germania

0

România a ratat şansa de a juca finala Campionatului European de tineret, după ce a fost învinsă de Germania, scor 2-4.

Tricolorii au fost conduşi cu 1-0, au revenit şi au intrat la pauză cu 2-1, dar în repriza secundă resursele lor s-au terminat şi nemţii s-au impus în finalul meciului, obţinând biletele pentru ultimul act al competiţie.

Sfârşitul partidei disputate pe o căldură năucitoare la Bologna i-a găsit pe fotbaliştii noştri prăbuşiţi pe gazon, plângând cu pumnii strâşi de durere şi frustrare, la capătul celei mai frumoase aventuri fotbalistice din viaţa lor.

România termină Campionatul European între primele patru echipe şi obţine biletele pentru Tokyo 2020, fotbalul nostru revenind la Olimpiadă după 56 de ani.

Ionuţ Radu: „Rămâne şi puţină dezamăgire. Voiam să fim amintiţi ca fiind cei care nu se mulţumesc cu puţin“

Mirel Rădoi, mesaj filosofic după eliminarea României de la Euro U21: „Nu ni se va da nimic gratis“

Ianis Hagi: „Avem 15 ani de carieră în faţă, nu avem de ce să fim supăraţi“

Gheorghe Hagi: „Este o generaţie de excepţie. Ne-am bătut cu  Germania de la egal la egal“