VIDEO Huliganii lui Dinamo lovesc din nou

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
VIDEO Huliganii lui Dinamo lovesc din nou
VIDEO Huliganii lui Dinamo lovesc din nou

Suporterii dinamovişti nu sunt la prima abatere de acest gen. În ultimii ani, în cupele europene, fanii lui Dinamo s-au bătut fie cu forţele de ordine, fie cu suporterii echipei adverse. Începând cu anul 2005, clubul din Ştefan cel Mare a suportat o groază de amenzi din cauza acestor ultraşi.

Pentru incidentele de la meciul cu Slovan Liberec, Dinamo riscă excluderea din competitiile europene sau să dispute un număr mare de partide cu porţile închise.

NEC Nijmegen - Dinamo 1-0, anul 2008

Suporterii celor două echipe s-au bătut în stadion. Fanii dinamovişti au susţinut că au fost provocaţi de olandezi. Dinamo a primit o amendă usturătoare din partea celor de la UEFA.




Dinamo - Elfsborg 1-2, anul 2007
Suporterii "câinilor" s-au bătut cu jandarmii înainte de disputarea partidei, forţele de ordine fiind la un pas să evacueze peluza în care se afla galeria lui Dinamo.




FC Brugges - Dinamo 1-1, anul 2006

Fanii roş-albilor au devastat avionul cu care au călătorit din ţară până în Belgia şi, pe aeroportul din Ostende, unul dintre ei a luat-o la fugă pe pistă, forţele de ordine fiind nevoite să acţioneze în consecinţă. Şi în aeroport suporterii s-au dat în stambă, deranjându-i pe ceilalţi călători.


Olimpique Marseille - Dinamo 2-1, anul 2005
Galeria dinamovistă a aruncat cu torţe într-un sector ocupat de fanii francezi.

Levski Sofia - Dinamo 1-0, anul 2005

Cinci fani dinamovişti au fost reţinuţi de poliţia bulgară după o altercaţie la o benzinărie. Aceştia au fost eliberaţi după două săptămâni. Conducerea dinamovistă s-a dezis de aceşti suporteri.


image



Foto: Suporterul a intrat pe teren, a smuls un fanion şi abia a fost prins de stewarzi

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite