VIDEO Gafa lui Toşca din meciul Malaga - Betis a fost acoperită de colegii săi

0
Alin Toşca, Betis

Alin Toşca a greşit copilăreşte în prima repriză, iar oaspeţii au preluat condcuerea. Din fericire pentru echipa sa, Betis a revenit în partea a doua.

Formaţia Betis Sevilla, cu Alin Toşca pe teren tot meciul, a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa Malaga, în etapa a XXV-a a campionatului spaniol La Liga. Fundaşul român a dat o pasă slabă la propriul portar, în minutul 39, iar Pablo Fornals a interceptat balonul şi a marcat, deschizând scorul (VIDEO).

Din fericire pentru Toşca, Betis a întors scorul în repriza a doua, prin golurile înscrise de Jonas Martin '48 şi Antonio Sanarabia '74.

În urma acestui rezultat, Betis a urcat pe locul 14, cu 27 de puncte, iar Malaga a coborât pe 15, cu 26 de puncte.

Într-un alt meci, Valencia a învins, tot marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Leganes, prin reuşita lui Mangala '29.

Celelalte partide ale etapei se vor disputa miercuri şi joi.