VIDEO Echipa cu 40 de vieţi! Real Madrid a egalat-o pe Sevilla în ultimul minut şi a ajuns la 40 de partide fără eşec

0

Real Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după ce a remizat cu FC Sevilla, scor 3-3, în manşa retur a optimilor competiţiei şi a ajuns la 40 de meciuri consecutive fără înfrângere, un record pentru fotbalul spaniol.

Pentru madrileni au punctat Asensio '48, Ramos '82 (penalti) şi Benzema '90+3, iar pentru FC Sevilla au marcat Danio '10 (autogol), Jovetici '53 şi Iborra '78.

Cel mai frumos gol al meciului a fost cel al lui Asensio, care a finalzat o acţiune pornită din jumătatea proprie.

Din cele 40 de meciuri fără înfrângere, Real s-a impus în 30 şi a încheiat zece la egalitate.