VIDEO Cum şi-a „îngropat“ echipa cel mai dorit român la naţională, în sferturile Ligii Europa

0
Radu Ştefan (stânga)

Radu Ştefan a fost titular în partida dintre Salzburg şi Lazio, din sferturile Ligii Europa, care a consemnat o mare surpriză.

Lazio. echipa lui Radu Ştefan, românul pe care toată lumea încearcă să-l convingă să revină la naţională, a pierdut la scor, 1-4 pe terenul lui Salzburg, asta după ce pe Olimpico obţinuse un avantaj de două goluri (4-2).

Romanii au pierdut practic calificarea în 4 minute. După ce Immobile a deschis scorul şi Dabbur a egalat un minut mai târziu, austriecii au avut 4 minute magice, în care au înscris 3 goluri.

La golul de 3-1, Radu Ştefan a avut o reacţie ciudată, lăsând mingea să treacă de el, fără a-şi da seama că va afi ajunsă de un adversar, care a şi înscris.