VIDEO Bucurie în cea mai pură formă! Înregistrarea cu euforia din teren şi de la vestiare după victoria României cu Anglia

0
stirilepro

Imediat după ultimul fluier al arbitrului meciului România - Anglia, jucătorii şi staff-ul echipei naţionale au declanşat sărbătoarea.

Jucătorii nostri au urlat, au scandat şi au cântat de feiricire împreuna cu cei peste 6.000 de suporteri români din tribune. Filmuleţul publicat de FRF are 4 minute şi 40 de secunde şi, pe final, arată imagini inedite şi din vestiarul echipei.

La minutul 3.01, portarul Ionuţ Radu plânge în faţa suporterilor şi afişează un tricou cu fotografia surorii sale, Ema, care a decedat in urma cu 13 ani.

Reprezentativa de tineret a României a învins, vineri, la Cesena, cu scorul de 4-2 (0-0), selecţionata Angliei, în etapa a doua a grupei C de la Campionatul European de tineret. Au marcat: Gray ’79, Abraham ‘87  / Puşcaş ’76 (penalti), Ianis Hagi ’85, Coman ’89, ‘90+3