Ungaria-România/Dzsudzsák: „Suntem pregătiţi să-i înfruntăm, păcat de suporteri“
0
Cu patru zile înainte de confruntarea dintre Ungaria şi România, Balasz Dzsudzsák declară că este pregătit pentru meci, păstrând regretul absenţei suporterilor.
„Suntem pregătiţi să-i înfruntăm. Vor fi două meciuri grele, cu România şi Turcia, însă sper să câştigăm cele şase puncte. Regret că nu putem conta pe sprijinul publicului, care ne va lipsi la o partidă atât de importantă. Vom încerca să ne facem treaba cât mai bine pentru a obţine maximum posibil, a declarat maghiarul pentru „Nemzeti Sport“.
Goalkeeper-ul echipei maghiare, Ádám Bogdán, laudă selecţionata lui Victor Piţurcă: „România e mult mai valoroasă acum. Steaua, formaţie care oferă mulţi jucători la naţională, a arătat asta la meciul cu Chelsea. E o echipă foarte unită. Trebuie să fim pregătiţi pentru meci, pentru că fanii nu vor fi acolo să ne susţină“.