Tricoul lui Doboş a fost licitat de mai mulţi fotbalişti români din Spania
0
În cadrul emisiunii "Sunt bun, dar nu mă vede nimeni", realizată de Robert Niţă la SportKlub, a fost scos la licitaţie un echipament al fostului fotbalist Anton Doboş.
Toni Doboş a jucat în acest echipament la meciul caritabil dintre Generaţia de Aur şi Pandurii Old Boys disputat la finele săptămânii trecute la Târgu Jiu. Fostul internaţional a evoluat pentru prima dată după gravul accident rutier pe care l-a suferit pe 8 septembrie 2008.
În cursul emisiunii, mai mulţi fotbalişti care au jucat sau mai joacă în Spania au donat sume în contul de ajutorare a unui copil de 8 ani, Andrei Glăvan, din Târgu Cărbuneşti, care a trebuit să sufere o operaţie la cap pentru a i se extirpa o tumoare de pe creier. Printre aceştia s-au numărat Ionel Dănciulescu, Constantin Gâlcă, Laurenţiu Roşu, dar şi sora lui Cristian Chivu, Diana, sau primarul oraşului Piatra Neamţ, Gheorghe Ştefan "Pinalty".