TENIS: Perechea Ioniţă - Matsukevici a câştigat turneul de la Zagreb

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Jucătorul român Victor Ioniţă, făcând pereche cu rusul Denis Matsukevici, a câştigat proba de dublu din cadrul turneului internaţional masculin de tenis de la Zagreb, dotat cu premii în valoare de 15.000 dolari, în urma victoriei obţinute duminică în finală în faţa cuplului canadian Erik Chvojka/Milos Raonic, favoriţii nr. 2, în două seturi: 6-4, 7-5.

La simplu, Victor Ioniţă, cap de serie nr. 3, a fost eliminat sâmbătă, în semifinale, cu 6-3, 4-6, 6-1, de slovacul Lukas Lacko (N.5), jucător care s-a impus şi în finala disputată duminică, în trei seturi, 6-2, 4-6, 7-5, în faţa croatului Antonio Sancic.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite