Telex stranieri: Torje a dat gol. Ce-au făcut ceilalţi jucători români din campionatele europene importante

0
Gabi Torje
Gabi Torje

Gabi Torje a marcat un gol pentru Konyaspor, dar echipa sa a pierdut acasă, 2-3 cu Bursaspor, în timp ce Ionuţ Rada n-a avut un debut prea fericit la Bari.

- Gardoş şi Chiricheş au avut evoluţii slabe în „16“-imile Cupei Angliei

-Tot în „16“-imile Cupei Angliei, Costel Pantilimon a fost doar rezervă nefolosită în Sunderland – Fulham (0-0), partidă care se va rejuca

-În Italia, Ştefan Radu a fost integralist în victoria lui Lazio, 3-1 pe teren propriu cu AC Milan, şi a văzut un galben în minutul 2. Tătăruşanu va fi titular la Fiorentina, în meciul cu AS Roma, în această aseară (21.45)

-Tot în Italia, dar în liga secundă, Ionuţ Rada a debutat la Bari, 1-1 în deplasare, cu Perugia, dar a fost eliminat, pentru cumul de cartonaşe, în minutul 59

-În Franţa, Dragoş Grigore a fost integralist în eşecul lui Toulouse, 0-1, în deplasare, cu Evian, şi a încasat un cartonaş galben, în minutul 80

-În Spania, Florin Andone a jucat 80 de minute în eşecul la limită al Cordobei, 1-2 cu Real Madrid, iar atacantul a irosit o ocazie uriaşă, în minutul 68, când a nimerit bara transversală

-În Turcia, Gabi Torje a fost titular şi a marcat un gol în eşecul lui Konyaspor, 2-3, acasă, cu Bursaspor, fiind schimbat în minutul 83.

-În Grecia, Xanthi, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a bifat al şaselea meci consecutiv fără victorie în campionat, după 1-1 cu PAS Giannina, iar Dorin Goian a fost integralist la Asteras şi a primit un galben, în victoria, 2-0, cu Panionios.

Citeşte şi

Gardoş şi Chiricheş au gustat din „farmecul fotbalului“. Cele mai mari surprize din istoria Cupei Angliei