Steaua, pe primul loc în clasamentul Ligii I. Roş-albaştrii au învins Ceahlăul

0
Steaua a învins Ceahlăul Pt. Neamţ, în cadrul etapei a V-a. FOTO Mediafax

Steaua a câştigat meciul de duminică seară împotriva celor de Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 3-0.

Steaua a învins Ceahlăul la scor de neprezentare, după dubla lui Rusescu şi golul marcat de Rocha. Roş-albaştrii au făcut spectacol pe teren propriu, în cadrul etapei a cincea din Liga I.

Scorul a fost deschis de Rusescu (minutul 11), după centrarea lui Bourceanu din corner, intermediată de Martinovici. Rocha (minutul 33) a majorat diferenţa cu un şut din opt metri şi tabela a fost închisă de acelaşi Rusescu (minutul 60), după ce portarul advers a scos un şut expediat de Chipciu.

Meciul a fost unul de debut pentru Adrian Popa, achiziţionat săptămâna trecută de la Concordia Chiajna, fosta echipă a lui Laurenţiu Reghecampf.

Steaua ocupă prima poziţie a clasamentului Ligii I, 13 puncte, fiind urmată de Pandurii Tg. Jiu (10 puncte), care are de disputat meciul cu Oţelul Galaţi.