Spectacol românesc în Italia: Man și Mihăilă au marcat pentru Parma

0

Dennis Man şi Valentin Mihăilă au marcat pentru Parma, care a învins-o pe Sampdoria cu scorul de 3-0, vineri seara, la Genova, în etapa a 21-a a ligii secunde italiene.

Dennis Man
Dennis Man

Man a deschis scorul, în minutul 41, iar câteva minute mai târziu (44) a pasat decisiv pentru Valentin Mihăilă. Scorul final a fost stabilit de Nahuel Estevez (69). Man a evoluat 85 de minute, iar Mihăilă a jucat 67 de minute.

Dacă Mihăilă are doar 2 goluri marcate în 16 partide în acest sezon de Serie B, Man este al doilea marcator al campionatului, cu 9 goluri înscrise în 17 partide, devansat de Daniele Casiraghi (FC Sudtirol), care a înscris 12 goluri, şi la egalitate cu Massimo Coda (US Cremonese).