Serena, după meciul cu Halep:  „Sunt o luptatoare!“ Cum a comentat faptul că Simona este locul 1 mondial

0

Imediat după victoria din optimile de finală de la Australian Open, Serena Williams a lăudat-o pe adversara sa, despre care a spus că merită prima poziţie în clasamentul WTA.

"A fost un meci intens, cu puncte incredibile, dar pentru asta joc tenis şi de asta iubim acest sport. Trebuia să-mi ridic jocul dupa acel set doi, pentru că am jucat împotriva numărului 1 mondial. Ea e o jucătoare grozavă şi merită această poziţie. Stiam că pot să joc mai bine şi am reuşit să fac diferenţa. Sunt o luptătoare şi muncesc foarte mult pentru fiecare punct. E un miracol că sunt aici. Asta e treaba mea, să vin să joc în faţa voastră. Fanii mă motivează. Am fost cu fiica mea după-amiază, nu ştia că joc acum, dar o să ne distrăm mâine dimineaţă. Sunt şi eu un copil la fel ca ea, cred că am văzut 'Frumoasa şi Bestia' de 4.000 de ori. Ne uităm împreună de multe ori la desene animate", a spus Serena Williams la interviul de dupa meci.

Meciul a durat o ora si 47 de minute de joc şi s-a încheiat cu scorul 6-1, 4-6, 6-4

În faza următoare a competiţiei, Serena o va întâlni pe Karolina Pliskova.