Şase rugbişti români s-au transferat în străinătate în ultima lună
0
Patru dintre ei au mers în Franţa, unul in Scoţia şi unul în Anglia. Cel mai proaspăt transfer este cel al lui David Mariş, de la U Cluj. El a ales, la fel ca pilierul Farului, Ionel Badiu, echipa franceză Sporting Club Mazametaine.
Formaţia franceză din Federale 2 are şanse mari să fie antrenată de fostul internaţional italian, de origine română, Cristian Stoica. Aceeaşi echipă tratează şi cu dinamovistul Valentin Popârlan.
Poli
Iaşi a transferat, de asemenea, doi jucători în afara graniţelor tarii.
Lucian Moroşan a plecat în Anglia la Kendal RUFC (National League 2
North), în timp ce Alexandru Croitoru a ales Jed Forest din Scoţia
(Scottish Premier Division 2).
Şi Dinamo a pierdut un jucător. Alexandru Tudori a plecat şi el în Franţa la ROC Valence (Franţa-Federale 2).
Pe langa Mariş, U Cluj s-a despărţit şi de Andrei Gorcioaia care va juca la Cercle Athletique Castelsarrasin (Franţa-Federale 2).























































