Romania va organiza C.E. de baschet masculin "Under 18"
0Presedintele Federatiei Romane de Baschet, Carmen Tocala, a declarat, ieri, ca Romania va organiza, in premiera, Campionatul European "Under 18" masculin, divizia a doua valorica. "Romania a
Presedintele Federatiei Romane de Baschet, Carmen Tocala, a declarat, ieri, ca Romania va organiza, in premiera, Campionatul European "Under 18" masculin, divizia a doua valorica. "Romania a concurat pentru drepturile de organizare cu Cipru, Portugalia, Finlanda si Suedia. Se pare ca FIBA crede in dezvoltarea noastra din ultima perioada si a avut incredere sa ne dea dreptul de a organiza CE "Under 18", din 2006. Este o premiera pentru Romania, care n-a mai organizat niciodata un campionat european masculin, indiferent la ce nivel", a declarat presedintele FRB, Carmen Tocala.























































