Roger Federer a fost eliminat în sferturi de James Blake
0Elveţianul Roger Federer a fost eliminat de la Jocurile Olimpice de la Beijing, după ce a fost învins astăzi, în sferturile de finală, de americanul James Blake, care s-a impus cu scorul de 6-4,
Elveţianul Roger Federer a fost eliminat de la Jocurile Olimpice de la Beijing, după ce a fost învins astăzi, în sferturile de finală, de americanul James Blake, care s-a impus cu scorul de 6-4, 7-6, informează AFP.
Federer (27 de ani) avea ca obiectiv medalia de aur la Jocurile Olimpice de la Beijing, mai ales după ce a fost eliminat în turul 2 la Atena, în 2004, şi a obţinut bronzul la Sydney, la JO din 2000.
Roger Federer va pierde luni, 18 august, poziţia de lider mondial, după ce spaniolul Rafel Nadal va ocupa oficial locul 1 în clasamentul ATP.























































