Rezultatele serii în Liga I. Victorii pentru Gaz Metan Mediaş şi Dinamo

0

Nou-promovata Gaz Metan Mediaş a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a XVII-a a Ligii I, în care oaspeţii au jucat în inferioritate numerică peste 30 de minute şi gazdele au marcat golurile în 13 minute.

Au marcat Axente '59, '72 şi Llullaku '67 pentru Gaz Metan, respectiv Ciobanu '27 pentru Concordia.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Creţu (Buzean '81), Susnjar, Trtovac, Rugasevic – Bic, Zaharia (Olaru '75) – Munteanu (C. Petre '57), Eric, Llullaku – Axente. Antrenor: Cristian Pustai

Concordia Chiajna: Bălgrădean – Koenders, Albu, Tincu, Bucurică – R. Costin (Bărboianu '39), N. Roşu – Grădinaru, Cristescu, Ciobanu (Cristea '64) – Răducanu (Padovani '75). Antrenor: Emil Ursu.

De asemenea, Dinamo a învins, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa FC Voluntari. Au marcat Bălan '77 pentru FC Voluntari şi Gnohere '64 (penalty) şi Rotariu '87 pentru Dinamo.

FC Voluntari: Balauru – Filipov, Balaur, Hrvoje, Acsinte – Căpăţână, C. Lazăr, L. Marinescu (Novac '61) – Fl. Cernat – Ad. Bălan, Ivanovici (Deac '68, Popadiuc '84). Antrenor: Florin Marin

Dinamo: Brănescu – Ceccarelli, Nedelcearu, Maric, M. Oliva (Filip '19) – D. Nistor, Busuladzic, Palici (Mahlangu '74) – Hanca, Gnohere (Nemec '68), D. Rotariu. Antrenor: Ioan Andone