Rezultatele serii în Liga I. Remiză între Pandurii şi FC Botoşani şi o nouă înfrângere suferită de Concordia Chiajna

0

Echipa FC Botoşani a remizat, vineri, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Pandurii Târgu-Jiu, într-un meci contând pentru etapa a VII-a a play-out-ului Ligii I.

Pentru FC Botoşani a marcat Gabriel Vaşvari, din penalty, în minutul 42, după un fault al lui Samson asupra lui Golofca. Acelaşi Vaşvari a ratat un penalty în minutul 15. Pandurii a punctat prin Paul Păcurar care a transformat o lovitură de la unsprezece metri acordată în minutul 90+3, după un fault al lui Muşat asupra lui Negoiţă.

Pandurii: Popescu - Samson (Negoiţă '46), Ene, Ilie, Buşu - Zaina (Hamed '46), Cioinac - Firţulescu, Păcurar, Hlistei - Negruţ (Stana '72). Antrenor: Flavius Stoican

FC Botoşani: Cobrea - Unguruşan, Tincu, Miron, Muşat - Vaşvari, Bordeianu - Golofca (Buş '87), Endrick (Moruţan '73), Roman (Elek '62) - Herghelegiu. Antrenor: Leo Grozavu

Formaţia FC Voluntari a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Concordia Chiajna, în etapa a şaptea a play-out-ului Ligii I. Ambele goluri au fost marcate de Adrian Bălan. El a marcat în minutele 19 şi 30.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Koenders, Dobrosavlevici, Bejan, D. Popescu (Fota '23) - Răsdan (Herea '46), Costin - Grădinaru, Cristescu, Serediuc (Munteanu '56) - Pena. Antrenor: Dan Alexa

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Spahija, Cazan, Acsinte - Lazăr, Novac - Popadiuc (Ivanovici '83), Cernat (Deac '77), Căpăţână - Ad. Bălan (Marinescu '66). Antrenor: Claudiu Niculescu