Rapidiştii au renunţat la Costa, Vidanov şi Olberdam
0Rapid face curăţenie. După ce au ajuns la un acord cu Oroş de la Braşov, iar Deac e gata să vină şi el în Giuleşti, trei jucători şi-au luat de ieri adio de la Rapid. Este vorba de Candido Costa, Vidanov şi Olberdam.
Portughezul Candido Costa a părăsit ieri România. "A fost o experienţă plăcută. S-au purtat foarte bine cu mine la Rapid. Dacă nu am reuşit mai mult a fost vina mea", a spus jucătorul la plecarea din ţară.
Giuleştenii au decis să nu-i mai păstreze la echipă nici pe Olberdam şi Vidanov, care nu au confirmat. Ultimul a evoluat doar în patru partide pentru giuleşteni şi a stat mai mereu accidentat.























































