Rapidiştii au renunţat la Costa, Vidanov şi Olberdam

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Rapid face curăţenie. După ce au ajuns la un acord cu Oroş de la Braşov, iar Deac e gata să vină şi el în Giuleşti, trei jucători şi-au luat de ieri adio de la Rapid. Este vorba de Candido Costa, Vidanov şi Olberdam. 

Portughezul Candido Costa a părăsit ieri România. "A fost o experienţă plăcută. S-au purtat foarte bine cu mine la Rapid. Dacă nu am reuşit mai mult a fost vina mea", a spus jucătorul la plecarea din ţară.

Giuleştenii au decis să nu-i mai păstreze la echipă nici pe Olberdam şi Vidanov, care nu au confirmat. Ultimul a evoluat doar în patru partide pentru giuleşteni şi a stat mai mereu accidentat. 

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite