Peste 1.200 de jandarmi pazesc suporterii la Steaua - Dinamo
0Ordinea publica la partida dintre echipele Steaua si Dinamo va fi asigurata de aproximativ 1.200 de luptatori din Brigada Speciala de Interventie a Jandarmeriei "Vlad Tepes". Suporterii echipei Steaua
Ordinea publica la partida dintre echipele Steaua si Dinamo va fi asigurata de aproximativ 1.200 de luptatori din Brigada Speciala de Interventie a Jandarmeriei "Vlad Tepes". Suporterii echipei Steaua vor ocupa, la acest meci, peluza intai, in timp ce galeriei formatiei Dinamo i-a fost rezervata peluza a doua. Fanii celor doua echipe se vor deplasa individual la stadion. Suporterii stelisti vor intra in incinta arenei pe la poarta numarul doi, accesul fanilor dinamovisti urmand sa se faca pe la poarta numarul 4. Accesul pe stadionul Steaua va fi permis incepand cu ora 17,00 si se va face numai pe baza de bilete, abonamente si invitatii. Pentru accesul publicului in stadion vor fi deschise 17 porti: trei la peluza intai, trei la peluza a doua, patru la tribuna a doua, doua porti la tribuna intai, doua la tribuna zero si trei porti la tribuna oficiala. Recuzita celor doua galerii va putea cuprinde bannere, fulare, esarfe si confeti. Pe stadion nu va fi permis accesul fanilor cu obiecte contondente, petarde, fumigene, torte, artificii, substante iritant-lacrimogene, bauturi alcoolice, bannere cu mesaje obscene si xenofobe sau alte inscrisuri care pot incita la violenta si rasism. De asemenea, nu va fi permisa intrarea persoanelor turbulente si a celor aflate sub influenta alcoolului sau a drogurilor. In zona stadionului, vanzarea bauturilor alcoolice va fi interzisa, sambata, incepand cu ora 14.00.






















































