Naţionala masculină, locul doi în Elveţia

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Turneul celor patru naţiuni la handbal masculin, desfăşurat la Grossmatt (Elveţia), a fost câştigat de reprezentativa Sloveniei, urmată de România, Elveţia şi Israel. După ce a fost

Turneul celor patru naţiuni la handbal masculin, desfăşurat la Grossmatt (Elveţia), a fost câştigat de reprezentativa Sloveniei, urmată de România, Elveţia şi Israel. După ce a fost învinsă de Slovenia în primul joc, cu 37-34, naţionala ţării noastre a dispus de Elveţia, cu 35-34, printr-un gol marcat cu două secunde înainte de final, după care a câştigat la scor şi partida cu Israel, 40-29. Contra elveţienilor, cele mai multe goluri au fost marcate de Jurcă şi Timofte (câte 7), iar împotriva israelienilor golgheteri au fost Băiceanu (8) şi Iacob (6). (V.I.)

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite