Naţionala masculină, locul doi în Elveţia
0Turneul celor patru naţiuni la handbal masculin, desfăşurat la Grossmatt (Elveţia), a fost câştigat de reprezentativa Sloveniei, urmată de România, Elveţia şi Israel. După ce a fost
Turneul celor patru naţiuni la handbal masculin, desfăşurat la Grossmatt (Elveţia), a fost câştigat de reprezentativa Sloveniei, urmată de România, Elveţia şi Israel. După ce a fost învinsă de Slovenia în primul joc, cu 37-34, naţionala ţării noastre a dispus de Elveţia, cu 35-34, printr-un gol marcat cu două secunde înainte de final, după care a câştigat la scor şi partida cu Israel, 40-29. Contra elveţienilor, cele mai multe goluri au fost marcate de Jurcă şi Timofte (câte 7), iar împotriva israelienilor golgheteri au fost Băiceanu (8) şi Iacob (6). (V.I.)























































