Mihăilă a marcat în Fiorentina-Parma, un meci cu 6 reuşite şi cu un final de infarct! Cum a jucat Denis Man

0
mihaila

Cei doi români legitimaţi la Parma, Valentin Mihăilă şi Denis Man, au fost rezerve în meciul de pe terenul Fiorentinei, dar intrarea lor pe teren, după pauză, a schimbat soarta partidei

În partida de pe Artemio Franchi, din etapa a 26-a a campionatului Italiei, gazdele au condus la pauză cu 2-1 (Quarta ’28, Milenkovic ’42, respectiv  Kucka ’32 (penalti).  La revenirea de la cabine, antrenorul Roberto D'Aversa l-a trimis în atac fostul jucător al Universităţii Craiova, în timp ce Denis Man a fost introdus în minutul 62.

Românii au avut o evoluţie foarte bună, cu ei în teren Parma reuşind să întoarcă rezultatul prin Kurtic ’72 şi Mihăilă 90 (foto), la ultimul gol mingea trecând şi pe la Denis Man. Oaspeţii nu au plecat însă cu cele trei puncte, în ultimul minut al prelungirilor Iacoponi marcând în propria poartă .

Partida s-a terminat la egalitate, 3-3, iar reuşita lui Mihăilă reprezintă primul său gol în Seria A.