Lui Claudiu Niculescu nu-i plac decât golurile dificile
0Atacantul roş-albilor, Claudiu Niculescu, era satisfăcut totuşi la final de prestaţia echipei sale: "Am făcut spectacol. Este cel mai bun joc al nostru din acest sezon. Am demonstrat că cele 12
Atacantul roş-albilor, Claudiu Niculescu, era satisfăcut totuşi la final de prestaţia echipei sale: "Am făcut spectacol. Este cel mai bun joc al nostru din acest sezon. Am demonstrat că cele 12 victorii n-au fost întâmplătoare. E greu acum să mai fim prinşi. Ar trebui să pierdem noi patru partide, iar rivalele să câştige pe linie". Chestionat în privinţa recordului de 14 victorii consecutive, ce datează din sezonul 1988-1989, Claudiu a replicat: "Nu ne este gândul la niciun record. Noi vrem doar să câştigăm meciurile. Trebuie să ne păstrăm concentrarea. M-aţi lăudat o săptămână că am dat un gol de la 30 de metri, dar acum am ratat cu poarta goală de la zece metri. Dar ştiţi de ce? Tot eu vă spun. Pentru că nu-mi plac golurile uşoare", a spus glumind Niculescu. (M.D.)























































