Liga I: Petrolul - Chiajna 1-1, petroliştii sunt în culmea disperării. Protest al suporterilor lupilor galbeni

0
0
Fanii Petrolului au făcut un miting în oraş

Petrolul şi Chiajna au încheiat la egalitate, scos 1-1, ultima partidă a etapei a 17-a din Liga I. Suporterii lupilor galbeni au protestat înaintea partidei pentru a trage un semnal de alarmă.

Golurile au fost marcate de

0-1. Serediuc, în minutul 13. Jucătorul Chiajnei a intrat în careu pe partea dreapta, a întors un adversar şi a şutat în colţul opus, la vinclu, bară-gol!

1-1 Zoubir, în minutul 47. Scăpat din marcaj, a adus egalarea chiar înaintea pauzei cu un şut plasat din careu.

În partea a doua, ploieştenii au ratat ocazii mari şi ar fi meritat victoria.

Înaintea meciului, fanii Petrolului au organizat un miting, în intenţia de a atrage atenţia asupra situaţiei catastrofale de la clubul prahovean.

Mihai Stoichiţă: Am fost total superior echipei adverse. Iar am primit un gol senzaţional, dar din cauza lipsei de agresivitate a unui jucător de-al nostru. Sunt total nemulţumit de rezultat, dar am demonstrat că se poate. Nu ne pierdem speranţa, avem mare încredere că vom câştiga punctele la TAS. Pauza este binevenită.

Chiajna e pe locul 11, cu 14 puncte. Petrolul e ultima clsată, cu doar 5 puncte.